Politechnika
Szczecińska jako kooordynator wraz z uczelniami publicznymi Szczecina
otrzymała wsparcie finansowe na zorganizowanie w Szczecinie  NOCY NAUKOWCA.
Researchers’ Night – Szczecin Time – to nazwa projektu, w ramach 7
Programu Ramowego finansowanego ze środków Komisji Europejskiej. 
 
Podczas tej nocy w całej Europie odbyły się imprezy popularno – naukowe mające za zadanie przede wszystkim ukazanie szerszej społeczności wagi zawodu naukowca w codziennym życiu obywateli, promowanie tego typu kariery zawodowej wśród młodego pokolenia.
Noc Naukowców było wydarzeniem o charakterze dydaktycznym, uroczystym a zarazem rozrywkowym, gdzie naukowcy mieli bezpośredni kontakt ze społecznością. Była to okazja do przekonania się, że naukowcy  nie są  zamknięci tylko w swoich laboratoriach, że są ludźmi, którzy żyją zwykłym życiem, mają swoje pasje często bardzo interesujące. Bohaterowie Nocy Naukowców przeprowadzali eksperymenty, wyjaśniali zjawiska metafizyczne, zaproszali do wspólnej zabawy przy interesującej oprawie artystycznej – którą sami tworzyli. Wszystko to ma prowadzić do integracji mieszkańców Szczecina ze środowiskiem naukowym.
Noc Naukowców była punktem kulminacyjnym Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki, podczas którego szczecińskie uczelnie  prezentowały swój dorobek oraz ofertę naukową. Do imprezy włączyły się również takie instytucje jak Muzeum Narodowe czy Książnica Pomorska.
Na każdej ze szczecińskich uczelni otwarte zostały laboratoria, gdzie bohaterowie imprezy z przymrużeniem oka wprowadzali mieszkańców miasta w tajniki swoich zawodów. Była to także okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w doświadczeniach laboratoryjnych. Na własnej skórze było można odczuć powiew laboratoryjnych eksperymentów.
Impreza kierowana jest do wszystkich szczecinian bez względu na wiek. Finał miał miejsce przy al. Piastów 48 między budynkami Politechniki Szczecińskiej.
Projekt finansowany jest przez Komisję Europejską ze środków 7. Programu Ramowego UE.